30. 06. čtvrtek / fimmtudagur

20:00 – Česko/Ukrajina

Ukrajinská noc poesie / Українська ніч поезії


01. 07. pátek / föstudagur

19:00 – Česko

Stanislav Biler: Jeden jediný dotaz

20:30 – Island

Jón Gnarr: ADHD, politika, bestsellery


02. 07. sobota / laugardagur

19:00 – Island

Bergur Ebbi: V ohrožení lehký smích

20:30 – Česko

Vít Slíva: Čas s věčností


03. 07. neděle / sunnudagur

19:00 – Island

Halldór Armand: Analytik s nadhledem

20:30 – Česko

Tomáš Míka: Deník und zprávy


04. 07. pondělí / mánudagur

19:00 – Island/Česko

Hugleikur Dagsson: Buď a nebo

20:30 – Česko

S. d. Ch.: Varlén a Tutáč korunují dílo


05. 07. úterý / þriðjudagur

20:30 – Island

Hallgrímur Helgason: Nemilosrdně

20:30 – Česko

Štěpán Kučera: Jednoznačně vybočuje!




08. 07. pátek / föstudagur

19:00 – Island

Hildur Knútsdóttir: Mimozemšťani na Islandu

20:30 – Česko

Pavel Tomeš: Literární stand-up


09. 07. sobota / laugardagur

19:00 – Island

Oddný Eir: Autofikce

20:30 – Česko

Jan Burian: Písničkář (potulný) a fanatik (islandský)


10. 07. neděle / sunnudagur

19:00 – Island

Kristín Ómarsdóttir: V pavoučí síti

20:30 – Česko

Irena Dousková: Konec, tanec, rakvičky!


11. 07. pondělí / mánudagur

19:00 – Island

Bergsveinn Birgisson: Kdysi a teď

20:30 – Česko

Pavel Klusák: Psal s cílem doplnit


12. 07. úterý / þriðjudagur

19:00 – Island

Eliza Reid: Tajemství sprakkar

20:30 – Česko

Alice Horáčková: Pes jménem Masaryk


13. 07. středa / miðvikudagur

19:00 – Island

Jón Magnús Árnarsson: Šampion

19:00 – Česko

Dora Kaprálová: Zápisník, ostrovy a utrpení


14. 07. čtvrtek / fimmtudagur

19:00 – Island

Kristín Eiríksdóttir: Naléhavé ticho

20:30 – Česko

Kateřina Tučková: Z Bílé Vody načisto



16. 07. sobota / laugardagur

19:00 – Island

Sjón: Mytický realizmus

20:30 – Česko

Arnošt Godflam: Brno, ty město mých snů


17. 07. neděle / sunnudagur

19:00 – Island

Auður Jónsdóttir: Z chaosu příběhy

20:30 – Česko

Jiří Gold: Červi, železo, rez a hlína


18. 07. pondělí / mánudagur

19:00 – Island

Bragi Ólafsson: Basa, knížky, Nevkus

20:30 – Česko

Martin Kyšperský: Permanentně se pokouším



20. 07. středa / miðvikudagur

19:00 – Island

Sverrir Norland: Co mám před očima

20:30 – Česko

Petr Šesták: Starý park zrcadlí


21. 07. čtvrtek / fimmtudagur

19:00 – Island

Einar Kárason: Dějiny a bouře

20:30 – Česko

Ewald Murrer: … že především poezie






26. 07. úterý / þriðjudagur

19:00 – Island

Andri Snær Magnason: Modrá planeta

20:30 – Česko

Magdaléna Platzová: Niterná, přímá, intuitivní


27. 07. středa / miðvikudagur

19:00 – Island

Gerður Kristný: Návraty

20:30 – Česko

Zuzana Říhová: Mezi vesnicí a městem




30. 07. sobota / laugardagur

19:00 – Island

Bragi Páll Sigurðsson: Město, moře, vražda

20:30 – Česko

Petr Hruška: Ostrovy, Ostrohy, Ostravy


Varia


Iceland by MAČ na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy

Na Světě knihy nás hledejte v hale B, stánek HB003.