04. 07. čtvrtek / joi

19:00 – Rumunsko

Andrei Dósa: Herbář a Facebook

20:30 – Česko

Lenka Procházková: Slunce & revoluce


05. 07. pátek / vineri

19:00 – Rumunsko

Simona Popescu: Nadskutečnost

20:30 – Česko

Pavel Kolmačka: Smrt myši, nápor vichru


06. 07. sobota / sâmbătă

19:00 – Rumunsko

Alina Nelega: Dýchat zhluboka

20:30 – Slovensko

Milo Janáč: Mali sme s kamarátom v Gelnici krčmu...


07. 07. neděle / duminică

19:00 – Rumunsko

Adrian Schiop: Píšu o sobě

20:30 – Polsko

Weronika Murek: Feinweinblein a jiné hry


08. 07. pondělí / luni

19:00 – Rumunsko

Filip Florian: Kouzla a čáry

20:30 – Ukrajina

Petro Jacenko: Psaní jako „úsporný startup“


09. 07. úterý / marți

19:00 – Rumunsko

Ana Blandiana: Básnířka a bojovnice

20:30 – Ukrajina

Myroslav Lajuk: Básník zachraňuje svět


10. 07. středa / miercuri

19:00 – Rumunsko

Iulia Militaru: Experiment, který není

20:30 – Česko

David Zábranský: Nové stěhování národů


11. 07. čtvrtek / joi

19:00 – Rumunsko

Svetlana Cârstean: Gravitace poezie

20:30 – Polsko

Małgorzata Rejmer: Prach a krev


12. 07. pátek / vineri

19:00 – Rumunsko

Miruna Vlada: Terapie básní

20:30 – Česko

Miloš Doležal: Čurda, jízda, studánka


13. 07. sobota / sâmbătă

19:00 – Rumunsko

Claudiu Komartin: Nová vlna

20:30 – Česko

Jan Folný: Šance na změnu mizivé




16. 07. úterý / marți

19:00 – Rumunsko

Varujan Vosganian: Ministerstvo literatury

20:32 – Slovensko

Pavol Rankov: Rovesník a univerzitní román


17. 07. středa / miercuri

19:00 – Rumunsko

Vlad Zografi: Od vědy k literatuře

20:30 – Česko

Pavel Švanda: Monstrum, mudrc, intelektuál


18. 07. čtvrtek / joi

19:00 – Rumunsko

Lucian Boia: Historia magistra

20:30 – Ukrajina

Kateryna Kalytko: Stvořit ztracené světy



20. 07. sobota / sâmbătă

19:00 – Rumunsko

Ioana Nicolaie: Psát, změnit svět

20:30 – Ukrajina

Artem Poležaka a Ivan Semesjuk: Svoboda, nebo smrt!


21. 07. neděle / duminică

19:00 – Rumunsko

Dan Coman: Ani básník, ani prozaik

20:30 – Polsko

Hubert Klimko-Dobrzaniecki: Vypravěč


22. 07. pondělí / luni

19:00 – Rumunsko

Dan Lungu: Vážně, ale s humorem

20:30 – Slovensko

Erik Šimšík: Rozpätie môjho písania



24. 07. středa / miercuri

19:00 – Rumunsko

Gianina Cărbunariu: Kebab na scénu

20:30 – Česko

Petr Borkovec: Herbář, věci a Dante


25. 07. čtvrtek / joi

19:00 – Rumunsko

Lavinia Braniște: Průvodkyně všedním dnem

20:30 – Polsko

Kamil Bałuk: Všechny naše děti




28. 07. neděle / duminică

19:00 – Rumunsko

Doina Jela: Černý slovník

20:30 – Česko

Marek Toman: Dějiny a jejich vypravěči



30. 07. úterý / marți

19:00 – Rumunsko

Octavian Soviany: Dva životy

20:30 – Česko

Ján Sedal: Jenom postel…


31. 07. středa / miercuri

19:00 – Rumunsko

Cosmin Perţa: Průvodce kontrasty

20:30 – Česko

Aleš Palán: Exitus v divočině

Zprávy


Festivalový spot čili třicet let svobody

Čestnými hosty dvacátého ročníku MAČe jsou spisovatelé a spisovatelky z Rumunska, v našem spotu symbolicky pracujeme s faktem, že to bylo právě Rumunsko, které se jako poslední vymanilo z komunistické diktatury, takže letošní MAČ je i naším příspěvkem k ohlédnutí za třiceti lety svobody. V prosinci 1989 se v Rumunsku stala symbolem lidového povstání vlajka s vystřiženým znakem s rudou hvězodu. Hrají Simona Zmrzlá a Dominik Teleky, režie Jiří Zykmund.